Zawodowo programistą i designerem.
Prywatnie miłośnikiem sportu i podróży, tych mniejszych i tych dużych.

Maciej Duszyński

Już od najmłodszych lat interesowała mnie inżynieria. Chciałem zostać wynalazcą, konstruować roboty, automaty - coś, co działa samo i pomaga ludziom w codziennych czynnościach. Nie do końca jednak obrałem tę ścieżkę życiową, ponieważ w pewnym momencie zetknąłęm się z programowaniem. Stworzyłem kilka stron internetowych i poczułem ogromną frajdę z samego procesu ich tworzenia, satysfakcję po udanej realizacji oraz poczucie, że w ten sposób pomogłem innym zaistnieć w Internecie. Z biegiem czasu nabyłem nowych kompetencji pozwalających mi tworzyć zaawansowane systemy online, ale znając siebie pewnie na tym nie poprzestanę.

Po ukończeniu I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu przeniosłem się do Łodzi, aby zacząć studia na Uniwersytecie Łódzkim. Wydział Matematyki i Informatyki przekazał mi podstawy wiedzy informatycznej, praktykę musiałem nabyć w pierwszej pracy. Życie zawodowe zacząłem jako pracownik wsparcia technicznego, gdzie miałem styczność z kodem i bazami danych. W międzyczasie projektowałem i programowałem strony internetowe. Po kilku latach trafiłem do działu PHP, który specjalizował się w tworzeniu witryn WWW i systemów CMS.

Jak mówi powiedzenie: "Nie samą pracą człowiek żyje"... Kilka godzin spędzonych przed komputerem sprawia, że często korzystam z różnego rodzaju aktywności fizycznej. Uprawiam sport i sport oglądam, w szczególności piłkę nożną i boks. W trakcie urlopu wolę założyć plecak i wygodne buty niż okulary przeciwsłoneczne i kąpielówki. Czasem pozwolę sobie na dalszą, zagraniczną podróż, ale lubię także szybkie, krajowe wypady, zwłaszcza w polskie góry. Dzięki temu czasem uda mi się uchwycić fajny moment w obiektywie, bo jak mawia mój dziadek:

"Ucz się, pracuj i zwiedzaj świat, a zacznij od Polski"
.